Přeskočit na obsah

Prague Queen - World Tribute Band

Prague Queen - World Tribute Band

Prague Queen byla založena profesionálními muzikanty, kteří doprovázeli přední ikony české, ale i zahraniční hudební scény.

Profesionální hudební ztvárnění a podobná barva hlasu zpěváka Vás přesune do doby, kdy skupina Queen ovládala vyprodané stadiony po celém světě, ať už ve Wembley nebo na nezapomenutelném Nepstadionu v Budapešti.

Prague Queen byla v roce 2016 a 2017 odměněna potleskem diváků ve stoje v pražské Lucerně v rámci halového turné České hvězdy zpívají Queen.

V roce 2018 byla skupina vybrána z celého světa na turné do Indie, kde uskutečnila vyprodané koncerty. První koncert dokonce uvedl i bratranec Freddieho Mercuryho Jehangir Bulsara. Na základě spokojenosti diváků i pořadatelů tak získala Prague Queen oficiální zastoupení pro Asii (agentura Fourth Dimension Media).

Mimo výše zmiňované koncerty působí kapela i v dalších zemích Evropy.

Tato hudební skupina úzce spolupracuje s bývalým asistentem Freddieho Mercuryho, kterým je pan Peter Freestone.

ČLENOVÉ KAPELY

Zpěv: Jaroslav Břeský – Byl v roce 2010 pozván do švýcarského Montreux na festival pro Mercuryho fanoušky. V únoru 2015 se osobně setkal se zbývajícími členy skupiny Queen. Vystupoval na akci pořádané vedením skupiny Queen u příležitosti Mercuryho nedožitých sedmdesátin ve švýcarském Montreux. Toto vystoupení zaujalo i kytaristu skupiny Queen Briana Maye, který ho zapropagoval  na svém oficiálním facebookovém profilu. V letech 2016 a 2017 zpíval ve vyprodané Lucerně na počest Freddie Mercuryho. V TV jste ho mohli vidět ve V.I.P. zprávách a Topstar Magazínu (TV Prima), Poslední Zhasne (TV Relax), ČT 2 - Dobré ráno, Snídaně s Novou (TV Nova). Česká televize o něm natočila medailonek do pořadu Gejzír.

Kytara: Stanislav Jelínek – Na české hudební scéně působí od r.1983 a od té doby spolupracuje s předními interprety a osobnostmi rockové i populární hudby (Kamil Střihavka, Vilém Čok, Pražský Výběr, Michael Kocáb, Michal Pavlíček, Lucie Bílá, Petr Spálený, Dan Bárta, Petr Malásek, Petr Kolář, Darina Rolincová, Iveta Bartošová, Michal David, Helena Vondráčková, Marta Kubišová, Rudolf Rokl, Václav Neckář, Karel Černoch, Jiří Korn, Peter Dvorský, Karel Gott,F.Zappa, Jakub Smolík, …) Tóny jeho kytary můžete slyšet z mnoha nahrávek, z koncertních pódií, několika televizních seriálů, filmů, hudebních pořadů Na Kloboučku nebo z živých provedení a záznamů českých verzí světových muzikálů Jesus Christ Superstar, Hair, Evita a Cats.

Bicí: Jiří Jirsa – Profesionálním hudebníkem od roku 1987. Spolupracoval s Daliborem Jandou, Heidi Janků, Leškem Semelkou, Danem Horynou, Ilonou Csákovou, Petrem Spáleným, Standou Hložkem, Ivetou Bartošovou, Věrou Špinarovou a dalšími. Jeho hru na bicí můžete slyšet v mnoha nahrávkách, vidět na koncertních podiích, v hudebních pořadech a několika televizních vystoupeních.

Baskytara: František Raba – Po absolvování pražské Státní konzervatoře v r. 1987 u profesora Václava Fuky působil v Pražském symfonickém orchestru FOK. Nahrával i koncertoval se soubory Nerez, Caribe Jazz Quintet, Golem, Karel Gott Band, TOČR, SOČR i s Orchestrem Karla Vlacha. Spolupracoval s Rudolfem Roklem, Ivanem Králem, Radimem Hladikem, Barbarou Montgomery, Petrem Cardarelli, Bennym Baileym, Bobbym Shewem, Jamesem Morissonem a mnoha dalšími.
Účinkoval v muzikálech Jesus Christ Superstar, Evita, Cats. Nahrál hudbu pro muzikály Pomáda, Kleopatra, Tři mušketýři, Rebelové.
V roce 1998 založil společně se Z. Navarovou skupinu KOA. Dalším jeho projektem je skupina Camael, která hraje tzv. World music a koncertuje po celé Evropě. Spolupracuje s Českým klarinetovým kvartetem a se Škampovo kvartetem. je poducentem CD Z. Navarové, J. Zelenkové, Radůzy, KOA, Camael, Work,Shop&More, Prague Queen….

Klávesy: Martin Otruba – Hudební vzdělání: LŠU Hořice – Luděk Václavů, soukromé hodiny – profesorka KJJ Magda Vlková, dr. Jaromír Kříž, v současnosti Luděk Šabaka.
Projekty: Iveta Bartošová, Funk Allstars, kapela Martiny Balogové, Dr. Malibu, Jazz It Out, RockSet, cirkus Saltarino (Německo), kapela Oldy Krejčovse – OKREJ (kytarista Monkey Business), Michal David, pohádka „Ve znamení motýla“ (Zdeňka Žádníková), scénická hudba do divadel, reklamní spoty a znělky ČT, TV Nova, FTV Prima, film Edith Piaf.

 

Máte zájem o více informací?


Využijte poptávkového formuláře či volejte na telefon 602 364 207.